yonad.cz - ubytujte se snadno

Kontaktujte nás:    formulářem | e-mailem
+420 412 554 286

České středohoří a Máchův kraj ubytování hotel penzion

České středohoří nepatří k nejznámějším pohořím v Česku, zato jsou jeho kopce jedněmi z nejkrásnějších. Slavný je Říp, na kterém prý stanul bájný Praotec Čech, ale za výlet stojí i některé další: nejvyšší hora Milešovka, Varhošť s rozhlednou či Radobýl, odkud Karel Hynek Mácha zahlédl požár v Litoměřicích, který se mu stal osudným. Ostatně Karel Hynek Mácha je s regionem neodmyslitelně spjat a právě podle něj se nazývá Máchův kraj. Nejoblíbenějším turistickým cílem je Máchovo jezero s plážemi (Doksy a Klůček), zázemím pro sportovní aktivity, ubytovacími a stravovacími zařízeními. V okolí si nenechte ujít hrady Bezděz a Houska.

Hotely - ubytování v oblastivíce ubytování v České
středohoří a Máchův kraj

od 250 Kč os./noc

Žatec

REZERVOVAT

od 400 Kč os./noc

Žatec

REZERVOVAT

od 455 Kč os./noc

Zahrádky

REZERVOVAT

od 286 Kč os./noc

Staré Splavy

REZERVOVAT

od 490 Kč os./noc

Staré Splavy

REZERVOVAT

od 500 Kč os./noc

Doksy

REZERVOVAT

od 450 Kč os./noc

Žatec

REZERVOVAT

Oblíbené cíle regionu České středohoří a Máchův kraj

Máchovo jezero Ubytování v okolí Máchova jezera

Jedna z nejoblíbenějších rekreačních oblastí České republiky, rozsáhlá vodní plocha s veškerým zázemím pro ideální dovolenou. Centrem oblasti je městečko Doksy přímo u břehu, dále Staré Splavy nebo v okolí Ralsko, Dubá, Mimoň. Vodní a adrenalinové sporty, tenis, jezdectví, cyklo i pěší turistika, vyhlídkové plavby.

Hora Říp

Symbol českého národa, poutní místo (Svatojiřská, Řipská pouť). Na vrcholu Rotunda sv. Jiří, přístupná veřejnosti, dále občerstvení. Na vrchol vede asfaltová cesta, pravidelně se sem vydávají cyklisté. Je odsud krásný výhled: Polabská nížina a České středohoří.

Hora Milešovka

Milešovka je nejvyšší horou Českého středohoří (836,6 m n. m.) a zároveň největrnější místo v České republice (průměrná rychlost větru 28 m/hod.). Od 19. století má turistickou tradici. Dnes je na vrcholu observatoř s vyhlídkovou věží.

Hrady a zámky regionu České středohoří a Máchův kraj

Hrad Bezděz

Jeden z nejvýznamnějších gotických hradů v Čechách z 13. století. Od 18. století neslouží k obývání a chátrá, dnes po rekonstrukci zpřístupněn veřejnosti. Při prohlídce uvidíte nádvoří, kapli, Purkrabský, Manský a Královský palác. Možnost vylézt na věž (výhled). Snadný přístup od Máchova jezera. Pod hradem Bělá pod Bezdězem, kde je galerie Česká brána a muzeum.

Hrad Houska

Původně gotický hrad Houska byl později přestavěn na renesanční zámek, zchátral a dnes je po rekonstrukci. Při prohlídce můžete shlédnout opravené interiéry a sklepení se zajímavou expozicí „pekla“. Houska proslula právě jako místo, kde je podle pověstí brána do pekla. Jedinečné kostýmované prohlídky. Snadný přístup od Máchova jezera.

Zámek Benešov nad Ploučnicí

Malebné město Benešov nad Ploučnicí nabízí prohlídku dvouzámčí v samém centru města, na historickém náměstí. Zámecký komplex je ukázkou zachovalé architektury z přelomu gotiky a renesance. Dolní zámek: expozice o životě drobné šlechty na panském sídle. Horní zámek: galerie.

Zřícenina hradu Hazmburk

Romantická ruina gotického hradu se vypíná na čedičovém kuželu nad údolím Labe a Ohře, nedaleko od obce Klapý. Od 17. století chátrá, pozornosti se dočkal v 19. století (romantismus). Inspiraci zde nacházeli umělci jako Karel Hynek Mácha, Svatopluk Čech či Emil Filla. Dnes je k vidění Černá a Bílá věž, krásný rozhled do kraje.

Města a obce regionu České středohoří a Máchův kraj

Ústí nad Labem

Centrum regionu s množstvím památek a možnostmi kulturního i sportovního vyžití. Za navštívení stojí hrad Střekov, výletní zámeček Větruše s restaurací a vyhlídkou, ZOO, Severočeské divadlo opery a baletu. Plavby po Labi, pravidelné festivaly a koncerty, velký výběr ubytování, restaurací, nákupní centra

Česká Lípa

Ideální výchozí bod pro návštěvu regionů Lužické hory, Máchův kraj, CHKO Kokořínsko a CHKO České středohoří. Samozřejmostí jsou možnosti ubytování a stravování, koupání (např. Dubice, aquapark). V okolí můžete navštívit hrad Lipý či vrch Špičák. Pokud máte rádi muzea, nenechte si ujít zdejší Vlastivědné muzeum a galerii.

Litoměřice Ubytování v Litoměřicích

Malebné Litoměřice patří mezi nejstarší a nejkrásnější města u nás. Městská památková rezervace. Navštivte historické náměstí, veřejně přístupné podzemí, Galerii výtvarného umění a expozici naivního umění, Oblastní muzeum, Muzeum a galerii litoměřické diecéze. Památky: Kostel Zvěstování Panny Marie, Dómský pahorek.

Terezín Ubytování v Terezíně

Terezín nechvalně proslul za druhé světové války, kdy se zde nacházel koncentrační tábor. Hlavním turistickým cílem je Památník Terezín, jehož expozice najdete rozeseté po celém městě: Malá pevnost jako historická část Terezína, Národní hřbitov, Muzeum ghetta, Židovský hřbitov s krematoriem, Ruský hřbitov, Pietní místo u Ohře, Bývalá Magdeburská kasárna a Kolumbárium s částí opevnění, obřadní místnosti a márnice.

Lovosice

Pěkné městečko má velké historické a architektonické bohatství: secesní radnice, renesanční zámek (bohužel nepřístupný), barokní chrám sv. Václava a kaple sv. Františka Serafínského. Velké možnosti ubytování, stravování, koupání, sporty a další. V okolí: přírodní rezervace Lovoš, vrch a zřícenina Košťál, Sutomský vrch, Boreč i sama „hromová hora“ Milešovka.

Žatec a Louny Ubytování v Žatci

Města v západní části regionu, která jsou centry úrodných oblastí Lounsko a Žatecko. Kraj známý především kvůli chmelu, dále dobré místní víno. Louny prosluly zachovalou částí opevnění (Žatecká brána), dále muzeum a galerie Benedikta Rejta. Žatec je plný církevních památek – nejznámější kostel Nanebevzetí Panny Marie (z roku 1004).Copyright © 2006 - 2011 Online Travel Solutions s.r.o.

Online Travel Solutions s.r.o. :

´